Pododdział Gruźlicy

NUMERY TELEFONÓW:
Sekretariat/Gabinet Lekarski: (55) 26 24 374
Gabinet Ordynatora: (55) 26 24 322
Gabinet Pielęgniarki Oddziałowej: (55) 26 24 322
Dyżurka Pielęgniarek: (55) 26 24 323Koordynator – lek. Nina Krupa
 
Pielęgniarka Oddziałowa – Marzena Maślana

W oddziale zatrudnionych jest 6 pielęgniarek z długoletnim doświadczeniem zawodowym, które stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Opieka pielęgniarska jest na najwyższym poziomie.
Ponadto na oddziale zatrudnione są dwie salowe.

Liczba łóżek: 17

Mamy 7 sal dwuosobowych oraz jedna salę trzyosobową. Każda z sal wyposażona jest w telewizor. Do dyspozycji pacjentów jest niedawno wyremontowany węzeł sanitarny, toalety oraz łazienka z natryskiem.

Jedna z sal wyposażona jest w łazienkę i pełni rolę izolatki.
Pacjenci posiadają dostęp do Internetu bezprzewodowego.
Istnieje możliwość indywidualnego zamawiania posiłków z karty, po przystępnej cenie.

Oddział zajmuje się leczeniem gruźlicy. Jest wpisany w strukturę Szpitala Specjalistycznego, położonego z dala od miasta, otoczonego pięknym parkiem w którym rosną rzadkie okazy drzew i krzewów. Dużym walorem są tu specyficzne warunki klimatyczne, niezbędne do procesu zdrowienia. Na terenie Szpitala znajduje się poczta i kaplica.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem bronchofiberoskopowym, 16-to warstwowym tomografem komputerowym, nowoczesna pracownią spirometryczną. Posiadamy również aparat ALOKA 7000 do wykonywania USG oraz badań EBUS. Współpracujemy z torakochirurgiem oraz rehabilitantem. W miarę potrzeb chorzy z oddziału konsultowani są przez specjalistów innych działów medycyny.